Akılsız Keçi Masalı | Çocuklar İçin Uyku Masalları

Akılsız Keçi Masalı | Çocuklar İçin Uyku Masalları

Karnını iyice doyuran kurnaz tilkinin canı su içmek istemiş. Ve hemen bir su kaynağı aramaya başlamış. Çok geçmeden bir kuyu ile karşılaşmış. İçinde su olup olmadığını anlamak için, bir sıçrayışta kuyu duvarının üstüne çıkmış. Çok hızlı sıçradığı için dengesini kaybeden tilki, kuyunun içine düşüvermiş. Sudan kana kana içen tilki, yukarı doğru bakınca, kuyunun oldukça yüksek olduğunu görmüş. Buradan, tek başına çıkamıyacağını anlamış. Korku ve panik içinde beklerken, birden kuyunun başında bir keçi belirivermiş. Ön ayaklarını duvarın üstüne koyan keçi, kuyunun İçine bakmış. Tilkiyi görünce çok şaşırmış. “Hayrola, tilki kardeş!” demiş, “Kuyunun içinde ne işin var?”
Kurnaz tilki, kuyuya istemeden düştüğünü söylememiş. “Çok susamıştım da..” demiş, “Su içmek için indim keçi kardeş. Haydi sen de gel, içerisi öyle serin ki! Hem bundan daha güzel su bulamazsın.”

Keçi sıcaktan bunalıp çok susadığı için, tilkinin söylediği yalana hemen inanmış. Hiç düşünmeden bir sıçrayışta inmiş aşağıya. Sudan kana kana içtikten sonra; “Oohh be..! Dünya varmış” diyerek memnuniyetini belirtmiş. Daha sonra basını kaldırıp da yukarı bakınca, aklı başına gelmiş. Tilkiye; “Eeee.. şimdi buradan nasıl çıkacağız?” diye sormuş. Tilki; “Sen hiç merak etme” demiş, “İkimiz de buradan kolayca çıkacağız. Sen ön ayaklarını iyice yukarı kaldırıp duvara dayıyacaksın. Ben de sırtına ve boynuzlarına basarak buradan çıkacağım. Sonra da seni çıkaracağım.”

Akılsız Keçi Masalı | Çocuklar İçin Uyku Masalları-uzun çocuk hikayeleri
Akılsız Keçi Masalı | Çocuklar İçin Uyku Masalları-uzun çocuk hikayeleri

Keçi, tilkinin bu yalanına da inanmış. Söyleneni yapmış. Tilki keçinin boynuzlarına basıp, bir sıçrayışta yukarı çıkmış. Kuyudan aşağı bakan tilki; “Teşekkür ederim keçi kardeş!” demiş, “Sen de kendini kurtaracak başka birisini bulursun artık.”

Akılsız Keçi Masalı | Çocuklar İçin Uyku Masalları-kısa çocuk hikayeleri
Akılsız Keçi Masalı | Çocuklar İçin Uyku Masalları-kısa çocuk hikayeleri

Keçi neye uğradığına şaşırmış. Tilki kuyudan uzaklaşıp gittikten sonra anlamış hatasını, ancak iş işten çoktan geçmiş tabii ki.

En Güzel Çocuk ve Uyku Masalları İçin BURAYA TIKLA