Akilsiz Kurt Masali Dinle-Fabl Masallar-uyku masallari-www.cocukgezegeni.com

Akılsız Kurt Masalı Dinle | Fabl Masallar

Belki bir av bulurum diyerek dağlara çıkan kurt, pusuya yatıp beklemeye başlamış. Az sonra bir katır çıkagelmiş.

Hemen önünü kesip dişlerini göstermiş. Katır bakmış ki can gidici, hemen bir kurnazlık düşünmüş; “Kurt arkadaş!” demiş, “Bilirim ne diyeceksin, açsın beni yiyeceksin. Ye! Afiyet olsun ama, bir şey geldi aklıma. Etim pek tatlı bir ettir, fakat kemiklerim çok serttir. Bulayım sana bir satır, kemiklerimi onunla kır.”

Akilsiz Kurt Masali Dinle-Fabl Masallar-uyku masallari
Akilsiz Kurt Masali Dinle-Fabl Masallar-uyku masallari

Kurt aldanmış bu teklife. Satır getirmek için gönderdiği katır bir daha geri dönmemiş.

Aradan bir zaman geçtikten sonra bu kez, bir at görünmüş uzaktan. Kişneyerek, güle oynaya geliyormuş. Kurt saklandığı yerden çıkıp atın önünde durmuş. At bakmış ki can gidici, hemen bir kurnazlık düşünmüş; “Kurt arkadaş!” demiş, “Bilirim ne diyeceksin, açsın beni yiyeceksin. Ye! Afiyet olsun ama, bir şey geldi aklıma. Arap atı mıyım, yoksa huysuz bir beygir miyim. Aslım nedir bilmiyorsun. Müsade et kimliğimi getireyim de, bilmediğiniz şeyi yememiş olun.” Kurt aldanmış bu teklife. Kimlik getirmek için gönderdiği at da bir daha geri dönmemiş.

Aradan hayli bir zaman geçmiş, Gevrek sesi ile meleyen bir koyun çıkmış uzaktan. Kurt çok sevinmiş buna. Hemen yola atlayıp koyunun önünü kesmiş.

Akilsiz Kurt Masali Dinle-Fabl Masallar-uyku masallari
Akilsiz Kurt Masali Dinle-Fabl Masallar-uyku masallari

Koyun görünce kurdu, dizlerinin bağı çözülmüş ve hemen bir kurnazlık düşünmüş; “Kurt arkadaş!” demiş, “Bilirim ne diyeceksin, açsın beni yiyeceksin. Ye! Afiyet olsun ama, bir şey geldi aklıma. Çok güzel oyunlar oynarım ben. Bir kere gör de neşelen. Rengin solmuş, sevincin azalmış, hayata küsmüş ve mutsuz kalmışsın. Dünyanın bütün sıkıntısı üstünde sanki. Benim akrabalarım da çok güzel oyunlar oynar. Kabul edersen eğer, gidip onları da getireyim. Hep beraber neşelendiririz sizi!” Kurt bu teklife de aldanmış. Koyunu da çok beklemiş ama, giden koyun bir daha geri dönmemiş.

Kurt açlıktan kıvranırken, başını taşlara vuruyor ve kendi kendine şöyle söyleniyormuş; “Ah benim akılsız kafam aah! Bulmuştum bir güzel katır, neyine lazım senin satır. Kasap mısın be hey sersem, bana layıktır gebersem. Bulmuştum bir semiz at, ye etini sırtüstü yat. Neyine lazım senin kimlik? Polis misin be hey sersem, bana layıktır gebersem. Bulmuştum bir âlâ koyun, ye de uyu yüzükoyun. Dansçı mıydın be hey sersem, bana layıktır gebersem.”