En iyi 4 fıkra - Komik fıkralar

En Komik 4 Fıkra

Fıkrasız eğlence olur mu hiç. Şimdi size en popüler fıkralardan bazılarını anlatacağız. Bakalım bu komik fıkraları beğenecek misiniz.  Endişelenmeyin aralarında karadeniz fıkraları da var.

Biraz Daha Pul Fıkrası

Genç bir işçi, çalıştığı şirketin mektuplarını postalamak için postahaneye gider. Mektupların hepsini memura verir ve bekler. Postacı mektuplardan birisini tartıp; “Bu çok ağır!’ der. “Biraz daha pul yapıştırmanız lazım.” diye ilave eder.

Mektupları getiren genç bu duruma çok şaşırır ve yapıştırır cevabı;

Delikanlı; “Abi o zaman daha ağır olmaz mı?”

Ya secdeye varırsa?

Kiralık ev arayan hoca, girdiği evin her tarafının yıkık dökük ve harap okluğunu gördü. Ev sahibine; “Tahtalar çok gıcırdıyor” dedi. ’Üstelik ev de sallanıyor.” Adam pişkince cevapladı; “Benim ev sofudur, ara sıra böyle aşka gelip zikreder.

Hoca telaşla hanımına döndü ve; “Haydi hanım,” dedi, “Çabuk gidelim buradan. Bu evin aklına eser de, ya secdeye varırsa halimiz yamandır.

Hırsızın Hiç mi Günahı Yok

Nasrettin Hoca’nın bir gün eşşeği çalınmış. Eşeği çalınan Hoca’yı bütün köylü suçlamaya boşlamış. Yok efendim, kapıyı neden kilitlemedin de, koskoca hayvan götürülürken neredeydin de, yok efendim bu nasıl uykuymuş da diyerek Nasrettin Hoca’ya yükleniyorlamış. Etrafına toplanan kalabalığın söylediklerini dinleyen Hoca’nın artık sabrı tükenmiş ve; “İnsaf edin be ağalar,” demiş, “Şu hırsızın hiç mi günahı yok ya.”

Torununuz Ödesin

Temel bir lokantanın önünden geçerken, “Girin istediğiniz kadar yiyin, hesabı torununuz ödesin” yazısını okuyunca; “Tam bana göre” diyerek içeri daldı. Lokantadaki bütün yemeklerden patlayıncaya kadar yedi. Temel karnını doyurup çıkmak üzere ayağa kalktığında elindeki hesapla garson çıkageldi.

Temel hesabı görünce sinirlenir; “Olur mu böyle rezalet, hem cama torununuz ödeyecek diye yazıyorsunuz, hem de utanmadan para istiyorsunuz.” diye çıkışınca garson; “Haklısınız efendim.” dedi. “Bugün yediklerinizin parasını tabii ki torununuz ödeyecek. Benim size getirdiğim hesap dedenizin yiyip, içtiklerinin hesabı.” Temel garsonun bu sözlerin duyunca şaşkın ve düşünceli bir ifadeyle yediklerinden şişmiş olan göbeğini kaşıdı.

Sizin için seçtiğimiz en popüler çocuk şarkılarını izlemeden geçmeyin: