En komik şakalar - 1 Nisan şakaları

Evde Yapılan En Kolay 1 Nisan Şakaları – Komik Şakalar

Daha çok 1 Nisan günü karşılaştığımız ya da yaptığımız bazı şakaların en iyilerini sizler için derledik. Evde dahi yapabileceğiniz bu komik şakaları nasıl yapacağınızı aşağıda anlattık. Buyurun şakaya.

  1. Diş macunu ve bisküvi şakası

İstediğiniz renkte bir paket kremali bisküviyi alın. Birkaç bisküviyi ortadan ikiye bölün ve kremalarını içinden çıkarın. Temizlediğiniz kremaların yerine ise diş macunu sürün. Dikkat edin fazla taşırmayın orijinal kremalı bisküvi gibi gözükmeli. Sırası ile pakete bir diş macunlu bir normal bisküviyi üst üste dizin. Saka yapılacak arkadaşın yanına gelindiğinde bir tane ağzımıza atalım. Daha sonra arkadaşa ikram edelim. Haliyle “ıyyyyy bu ne bicim büskivi” diyecektir. Siz durumu çaktırmadan ne olmuş gayet güzel deyip sıradaki normal bisküviyi de ağzınıza atıp yemeğe devam edin. Bir daha dene deyip sıradaki öbür bisküviyi de tekrar ikram edin. Artık arkadaşın sabrı kaç bisküviye kadar devam ederse.

En komik 1 Nisan şakaları

2. Boyalı dürbün şakası

Bu boyalı şakayı bilmeyen birini bulursanız uygulayabilirsiniz. Bir borunun ağız kısmı siyaha boyanır. Boya olarak reçel, çikolata veya ruj gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Şaka vakti geldiğinde dürbünden kendi gözünüze değdirmeden bakarsınız. “Aaa! ne enteresan bir de sen baksana şundan” dersiniz. O kisi alır bakar “ee ne olmus bir sey yok ki” der fakat gözünün etrafındaki lekeli halkadan habersizdir. Bu şakayı birde reçel sürerek deneyin isterseniz o da çok komik olur.

3.  Kibrit kutusundaki böcek

Başka 1 Nisan şakası olar şunu yapabilirsiniz. Kirbit kutusunun içerisine siyah tüylü küçük bir iplik yumağı koyacaksınız. Buna ince görünmez bir sicim bağlayıp alttan çevirerek kirbit kutusunun en uzak köşesine bantla yapıstıracaksınız. Kirbit kutusunu açarken ip siyah yumağı çekecektir. Ve böylece yumak kutudan firlayan acaip bir böcek hissi verecektir. Uygulamasi size kalmis. Not: yumak içerden kutuya takilmasin diye köseye ucgen bir rampa kurulmasi faydali olur.

4. Defterdeki örümcek şakası

Şimdi ise tam öğrenciler için yapılabilen 1 nisan şakası. Üstelik öğretmeninize yapabileceğiniz türden. Sınıf defterinin arasına siyah ipliği topak yapıp koymak. öğretmen açınca da örümcek deyip çığlık atın. Bakalım öğretmeniniz bu numaraya kanacak mı?

5. Bozulmuş bilgisayar ekranı şakası

Evde ve ofiste yapılabilecek kolay ama etkili bir şaka: Arkadaşınızın bilgisayarının tüm masaüstünün bir ekran resmini (screenshot) alın. Sonra kurbanınızın bilgisayarında bu resmi arka plan yapın. Daha sonra araç çubuğunu ve kısa yol simgelerini vs. gizleyin. Artık gösteriyi izleme zamanı gelmiştir. Zavallı şakazedenin bilgisayarını o halde gördüğünde yaşadığı paniği kahkahalarla izlemeye hazır olun. Diğer bir masaüstü şakası ise bu masaüstü resmini duvar kağıdı yaparak, kurbanlarınızı en azından bir saniyeliğine de olsa monitörlerinin bozulduğuna inandırmak olabilir.