Kurt ile Leylek Masalı | Çocuk Masalları

Çocuk masalları, çocuklarımızın hem düşünce yetilerini geliştirir hem de hayal gücünü arttırır. Şimdi Kurt ile Leylek adlı çocuk masalımızı sizlerle paylaşıyoruz.

‘Kurt ile Leylek’ çocuk masalı

Bir gün kurt, yakaladığı avını yerken boğazına bir kemik batmış. Ne kadar uğraşmışsa da kemiği boğazından çıkaramamış. Gitmedik doktor kalmamış ama nafile, hiç kimse kurdun boğazındaki kemiği çıkaramıyormuş. Hayvanlardan birisi şöyle demiş; “Bu kemiği çıkarsa çıkarsa, ancak leylek çıkarabilir. Çünkü onun çok uzun bir gagası var.”

Kurt doğruca leyleğe gidip; “Ocağına düştüm leylek kardeş!” demiş, “Uzun gaganla çıkar şu boğazımda ki kemiği. Sonra da, dile benden ne dilersen!”

Kurdu sırtüstü yatıran leylek, uzun gagasını onun boğazına sokarak, zor da olsa kemiği çıkarmayı başarmış.
Kurt; “Oh be! Dünya varmış.” diyerek yerinden doğrulmuş. Leylek ise keyifle; “Kurt kardeş!” demiş, “Artık bana İstediğim her şeyi verirsin değil mİ?” diyerek, kurda verdiği sözü hatırlatmış.
Kurt hırlayarak dişlerini göstermiş ve; “Kafasını bir kurdun ağzına sokup da hayatta kalabilen ilk leylek sensin!” demiş. “Buna ne kadar sevinsen azdır. Şimdi söyle bakalım, sağ kalman senin için en büyük hediye değil de nedir?”

Bu masalımız da burada bitti daha fazla masal için lütfen BURAYA TIKLA

Bu çocuk şarkısını sizin için seçtik:

https://www.youtube.com/watch?v=yat6XVW_ijw&t

 


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *